Athletics Calendar

Saturday, December 14, 2019
  • Boys Varsity Wrestling Union-Endicott, Syracuse City (Syracuse City), Palmyra-Macedon, New Hartford, Newark Valley, Johnson City, Grand Island, Fayetteville-Manlius, Baldwinsville, Auburn, Pulaski (APW/Pulaski), Mexico, Port Byron (Port Byron/Union Springs), Holland Patent, Whitesboro @ Phoenix
    9:00 am JCB Gym

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Franklin Academy
    1:00 pm Anthony J Crisafulli Rink

  • Girls Varsity Winter Track v. TBD
    3:00 pm SRC Arena

  • Boys Varsity Winter Track v. TBD
    3:00 pm SRC Arena

Monday, December 16, 2019
  • Boys Varsity Bowling @ Central Square
    3:30 pm CS: Green Acres Bowling Alley

  • Girls Varsity Bowling @ Central Square
    3:30 pm CS: Green Acres Bowling Alley

  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball v. Cortland (Purple)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball v. Cortland (White)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Boys Modified 9 Basketball @ Cicero-North Syracuse
    4:30 pm NSJHS Main Gym

  • Girls Modified 9 Volleyball @ Cicero-North Syracuse (CNS 8/9)
    4:30 pm Gillette Main Gym

Tuesday, December 17, 2019
  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball v. Cortland (White)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball @ Cortland (Purple)
    4:30 pm Cortland Jr-Sr HS Aux Gym

  • Boys Varsity Swimming/Diving @ Fayetteville-Manlius
    5:00 pm FM - Cazenovia College Aquatics Center

  • Boys Junior Varsity Basketball v. Christian Brothers Academy, Dewitt
    5:30 pm WG-HS Upper Gym

  • Girls Varsity Basketball @ Liverpool
    7:00 pm OCC - Allyn Hall Gym

  • Boys Varsity Basketball v. Christian Brothers Academy, Dewitt
    7:15 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey @ Immaculate Heart Central, Watertown
    7:15 pm Watertown Fairgounds Arena

Wednesday, December 18, 2019
  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball @ Corcoran (Clary)
    4:30 pm Clary Middle School

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball v. Henninger (Huntington MS)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Boys Modified 9 Basketball v. Jamesville-Dewitt
    5:00 pm WG-HS Lower Gym

  • Boys Junior Varsity Wrestling @ Cicero-North Syracuse
    6:00 pm CNS HS-Main Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey v. Cicero-North Syracuse
    6:30 pm WG-Shove Park

  • Girls Varsity Ice Hockey v. Clinton (Combined)
    7:00 pm Skaneateles Community YMCA

  • Boys Varsity Wrestling @ Cicero-North Syracuse
    7:00 pm CNS HS-Main Gym

Thursday, December 19, 2019
  • Boys Varsity Bowling v. Auburn
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Girls Varsity Bowling v. Auburn
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball @ Corcoran (Clary)
    4:30 pm Clary Middle School

  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball v. Henninger (Huntington)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Girls Junior Varsity Basketball v. Corcoran
    5:30 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Bishop Ludden
    5:30 pm Bishop Ludden Gym

  • Girls Varsity Basketball v. Corcoran
    7:15 pm WG-HS Upper Gym

Friday, December 20, 2019
  • Boys Varsity Bowling v. Baldwinsville
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Girls Varsity Bowling v. Baldwinsville
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball v. Nottingham (HW Smith)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball @ Nottingham (Ed Smith)
    4:30 pm Ed Smith Middle School (Gym)

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Corcoran
    5:00 pm Corcoran HS Reinman Rd. Entrance

  • Boys Modified 9 Basketball v. Central Square
    5:00 pm WG-HS Lower Gym

  • Boys Varsity Basketball @ Corcoran
    6:30 pm Corcoran HS Reinman Rd. Entrance

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Ithaca
    7:00 pm Lynah Rink

Saturday, December 21, 2019
  • Girls Varsity Winter Track v. TBD
    9:00 am SRC Arena

  • Boys Varsity Winter Track v. TBD
    9:00 am SRC Arena

Monday, December 23, 2019
  • Boys Junior Varsity Wrestling @ East Syracuse Minoa
    10:00 am ESM High School - Gym 2

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Rome Free Academy (The Black Knights)
    11:00 am RFA Main Gym

  • Boys Varsity Wrestling @ East Syracuse Minoa
    11:00 am ESM High School - Gym 2

  • Boys Varsity Ice Hockey v. Oswego
    5:00 pm WG-Shove Park

Friday, December 27, 2019
  • Boys Varsity Wrestling @ TBD
    12:00 am

  • Girls Junior Varsity Basketball v. Fairport
    11:00 am WG-HS Upper Gym

  • Girls Varsity Basketball v. Fairport
    12:45 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Varsity Basketball v. Fairport
    2:45 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey v. Massena
    7:00 pm WG-Shove Park

Saturday, December 28, 2019
  • Registration begins for Boys & Girls Varsity Unified Bowling @ www.familyid.com (TBD)
    12:00 am www.familyid.com

  • Girls Varsity Basketball @ TBD
    12:00 am SRC Arena

  • Girls Junior Varsity Basketball @ TBD
    12:00 am SRC Arena

  • Boys Varsity Basketball @ TBD
    12:00 am SRC Arena

  • Boys Varsity Wrestling @ TBD
    12:00 am

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Bishop Grimes
    12:45 pm OCC - Allyn Hall Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey v. TBD
    1:00 pm WG-Shove Park

Monday, December 30, 2019
  • Boys Varsity Ice Hockey v. Pittsford Sutherland
    5:00 pm WG-Shove Park

Friday, January 3, 2020
  • Boys Junior Varsity Wrestling v. TBD, Whitesboro, Penfield, Cicero-North Syracuse, Baldwinsville
    9:30 am WG-HS Lower Gym

  • Boys Varsity Bowling @ Liverpool
    11:00 am LP Flamingo Lanes

  • Girls Varsity Bowling @ Liverpool
    11:00 am LP Flamingo Lanes

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Baldwinsville
    12:00 pm Bville - Baker Gym 1&2

  • Boys Varsity Basketball @ Baldwinsville
    1:30 pm Bville - Baker Gym 1&2

  • Girls Varsity Winter Track v. TBD
    4:30 pm Utica College

  • Boys Varsity Winter Track v. TBD
    4:30 pm Utica College

Saturday, January 4, 2020
  • Boys Varsity Wrestling @ Victor
    12:00 am Victor Intermediate/JH/HS

Monday, January 6, 2020
  • Boys Varsity Bowling @ Fayetteville-Manlius
    3:30 pm FM - Green Lakes Lanes

  • Girls Varsity Bowling @ Fayetteville-Manlius
    3:30 pm FM - Green Lakes Lanes

  • Girls Varsity Ice Hockey v. Alexandria
    7:00 pm Skaneateles Community YMCA

Tuesday, January 7, 2020
  • Girls Junior Varsity Basketball @ Henninger
    5:00 pm Henninger H S

  • Boys Modified 9 Basketball @ Corcoran
    5:00 pm Clary Middle School

  • Boys Varsity Swimming/Diving v. Liverpool
    5:00 pm WG-HS Pool

  • Boys Junior Varsity Basketball v. Henninger
    5:30 pm WG-HS Upper Gym

  • Girls Varsity Basketball @ Henninger
    6:30 pm Henninger H S

  • Boys Varsity Ice Hockey v. Utica Proctor (Mohawk Valley)
    6:30 pm WG-Shove Park

  • Boys Varsity Wrestling @ Fulton
    6:30 pm Fulton J H S

  • Boys Junior Varsity Wrestling @ Fulton
    6:30 pm Fulton J H S

  • Boys Varsity Basketball v. Henninger
    7:15 pm WG-HS Upper Gym

Wednesday, January 8, 2020
  • Boys Varsity Bowling @ Cicero-North Syracuse
    3:30 pm CNS-Strike N Spare

  • Girls Varsity Bowling @ Cicero-North Syracuse
    3:30 pm CNS-Strike N Spare

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Alexandria
    7:00 pm Gordon D Cerow Rec Park

Thursday, January 9, 2020
  • Boys Modified 9 Basketball v. Skaneateles
    5:00 pm WG-HS Lower Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey @ Cicero-North Syracuse
    7:30 pm CNS-Cicero Twin Ice Rink

Friday, January 10, 2020
  • Boys Modified 9 Basketball v. Baldwinsville
    4:30 pm WG-HS Lower Gym

  • Boys Varsity Swimming/Diving @ Jamesville-Dewitt
    5:00 pm JD MS Pool

  • Girls Varsity Basketball v. Fayetteville-Manlius
    5:30 pm WG-HS Upper Gym

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Beekmantown
    6:00 pm Beekmantown HS

  • Boys Varsity Basketball v. Fayetteville-Manlius
    7:15 pm WG-HS Upper Gym

Saturday, January 11, 2020
  • Girls Varsity Winter Track v. TBD
    9:00 am SRC Arena

  • Boys Varsity Winter Track v. TBD
    9:00 am SRC Arena

  • Boys Varsity Wrestling Baldwinsville, Auburn, Fayetteville-Manlius, Oxford (Greene/Oxford), Groton, Elmira, Watertown, Indian River, Oswego, Rome Free Academy (The Black Knights), Ogdensburg, Homer, Canastota, Jordan-Elbridge, Cato-Meridian, Sherburne-Earlville, Southern Cayuga, Liverpool, Central Square @ Cazenovia
    10:00 am Cazenovia HS Buckley Gym

  • Girls Junior Varsity Basketball v. Fayetteville-Manlius
    11:00 am WG-HS Lower Gym

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Plattsburgh
    11:30 am Plattsburgh HS

  • Boys Junior Varsity Basketball v. Fayetteville-Manlius
    12:45 pm WG-HS Lower Gym

Monday, January 13, 2020
  • Boys Modified 9 Basketball v. Fayetteville-Manlius (Modified 8/9)
    5:00 pm WG-HS Lower Gym