Athletics Calendar

Monday, November 18, 2019
  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball @ Nottingham (HW Smith)
    4:30 pm H.W. Smith Middle School (Gym)

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball v. Nottingham (Ed Smith)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

Tuesday, November 19, 2019
  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball @ Nottingham (HW Smith)
    4:30 pm H.W. Smith Middle School (Gym)

  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball v. Nottingham (Ed Smith)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Girls Modified 9 Volleyball @ Baldwinsville
    5:00 pm Bville - Ray MS Gym

Wednesday, November 20, 2019
  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball @ East Syracuse Minoa (Orange)
    4:30 pm Pine Grove Middle School Main Gym

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball v. East Syracuse Minoa (Blue)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

Thursday, November 21, 2019
  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball @ East Syracuse Minoa (Orange)
    4:30 pm Pine Grove Middle School Main Gym

  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball v. Jamesville-Dewitt (RED)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Girls Modified 9 Volleyball v. Fayetteville-Manlius (Mod 9 Girls Volleyball)
    4:30 pm WG-HS Lower Gym

Friday, November 22, 2019
  • Boys Modified 9 Basketball @ Nottingham
    5:00 pm H.W. Smith Middle School (Gym)

Monday, November 25, 2019
  • Boys Varsity Basketball v. Skaneateles
    7:00 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Junior Varsity Basketball v. Skaneateles
    7:00 pm WG-HS Lower Gym

Tuesday, November 26, 2019
  • (B) 7/8TH Basketball (Camillus Middle) v. (B) 7/8TH Basketball (WG Middle) @ West Genesee
    4:00 pm WG-Camillus M S

  • (G) 7/8TH Volleyball (Camillus Middle) v. (G) 7/8TH Volleyball (WG Middle) @ West Genesee
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Girls Modified 9 Volleyball @ Liverpool
    4:30 pm LP Chestnut Hill M S Gym

  • Boys Modified 9 Basketball v. Westhill
    5:00 pm WG-HS Lower Gym

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Oswego
    5:00 pm Anthony Crisafulli Rink (The Fort)

  • Boys Varsity Ice Hockey @ Clinton
    7:30 pm Clinton Arena

Wednesday, November 27, 2019
  • Girls Varsity Basketball @ South Jefferson
    10:00 am SJ HS/MS Gym 1 (MS)

  • Girls Junior Varsity Basketball @ South Jefferson
    10:00 am SJ HS/MS Gym 2 (HS)

  • Girls Varsity Ice Hockey v. Salmon River
    11:00 am Skaneateles Community YMCA

Friday, November 29, 2019
  • Boys Varsity Basketball v. Hilton
    10:00 am WG-HS Upper Gym

  • Boys Junior Varsity Basketball v. Hilton
    10:00 am WG-HS Lower Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey Fayetteville-Manlius @ Cicero-North Syracuse
    5:00 pm CNS-Cicero Twin Ice Rink

Saturday, November 30, 2019
  • Boys Junior Varsity Wrestling v. TBD
    12:00 am Bville - Baker Gym 3&4

  • Girls Junior Varsity Basketball v. Utica Proctor
    11:00 am WG-HS Upper Gym

  • Girls Varsity Ice Hockey v. Beekmantown
    11:00 am Skaneateles Community YMCA

  • Girls Varsity Basketball v. Utica Proctor
    1:00 pm WG-HS Upper Gym

Monday, December 2, 2019
  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball @ Jamesville-Dewitt (WHITE)
    4:30 pm JD MS Main Gym

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball v. Fayetteville-Manlius (Wellwood)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Boys Varsity Basketball @ Rome Free Academy (The Black Knights)
    5:00 pm RFA Main Gym

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Rome Free Academy (The Black Knights)
    5:00 pm RFA Auxilliary Gym

  • Boys Modified 9 Basketball v. Liverpool
    5:00 pm WG-HS Lower Gym

Tuesday, December 3, 2019
  • Boys Varsity Bowling v. Fulton
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Girls Varsity Bowling v. Fulton
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball v. Fayetteville-Manlius (Wellwood)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball @ Fayetteville-Manlius (Eagle Hill)
    5:00 pm FM-Eagle Hill MS - Gym

  • Boys Varsity Swimming/Diving v. Weedsport
    5:00 pm WG-HS Pool

  • Girls Junior Varsity Basketball v. Rome Free Academy
    5:30 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey v. Ithaca
    6:30 pm WG-Shove Park

  • Girls Varsity Basketball v. Rome Free Academy
    7:15 pm WG-HS Upper Gym

Wednesday, December 4, 2019
  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball v. Auburn (White)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball @ Auburn (Maroon)
    4:30 pm Auburn JH - Gymnasium

  • Girls Modified 9 Volleyball v. Cicero-North Syracuse (CNS 8/9)
    4:30 pm WG-HS Lower Gym

  • Girls Varsity Winter Track v. TBD
    4:30 pm SRC Arena

  • Boys Varsity Winter Track v. TBD
    4:30 pm SRC Arena

  • Boys Varsity Wrestling Onondaga Central @ Marcellus
    6:00 pm Middle School New Gym

Thursday, December 5, 2019
  • Boys Varsity Bowling v. East Syracuse Minoa
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Girls Varsity Bowling v. East Syracuse Minoa
    3:30 pm WG-Solvay Recreation Alley

  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball v. Auburn (White)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball @ Auburn (Maroon)
    4:30 pm Auburn JH - Gymnasium

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Utica Proctor
    5:30 pm PHS Main Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey @ Skaneateles
    7:30 pm Skaneateles Community YMCA

Friday, December 6, 2019
  • Registration begins for Boys 7/8 Wrestling @ www.familyid.com (TBD)
    12:00 am www.familyid.com

  • Registration begins for Girls 7/8 & 9th Basketball @ www.familyid.com (TBD)
    12:00 am www.familyid.com

  • Registration begins for Boys 7/8 Swimming/Diving @ www.familyid.com (TBD)
    12:00 am www.familyid.com

  • Girls Junior Varsity Basketball @ Jamesville-Dewitt
    4:30 pm JD HS Main Gym

  • Boys Modified 9 Basketball @ Bishop Grimes
    5:00 pm Bishop Grimes High School

  • Boys Varsity Swimming/Diving v. Fulton
    5:00 pm WG-HS Pool

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Massena
    6:15 pm Massena Arena

  • Girls Varsity Basketball @ Amherst
    7:00 pm Amherst High School

Saturday, December 7, 2019
  • Girls Varsity Basketball @ Frontier
    12:00 am

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Potsdam
    12:00 am Potsdam HS

  • Boys Varsity Basketball v. Utica Proctor
    8:00 pm SRC Arena

Monday, December 9, 2019
  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball v. East Syracuse Minoa (Blue)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball v. Fowler (Frazer MS)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball @ Corcoran (Roberts)
    4:30 pm Roberts MS

  • Girls Modified 9 Volleyball v. Baldwinsville
    4:30 pm WG-HS Lower Gym

Tuesday, December 10, 2019
  • Boys Varsity Bowling @ Cortland
    3:30 pm Cort-Lanes Bowling Alley

  • Girls Varsity Bowling @ Cortland
    3:30 pm Cort-Lanes Bowling Alley

  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball v. Fowler (Frazer)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball @ Corcoran (Roberts)
    4:30 pm Roberts MS

  • Boys Modified 9 Basketball v. Baldwinsville
    5:00 pm WG-HS Lower Gym

  • Girls Junior Varsity Basketball v. Baldwinsville
    5:30 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Varsity Basketball @ Liverpool
    6:00 pm OCC - Allyn Hall Gym

  • Boys Varsity Ice Hockey v. Fayetteville-Manlius
    6:30 pm WG-Shove Park

  • Girls Varsity Ice Hockey v. Alexandria
    7:00 pm Skaneateles Community YMCA

  • Girls Varsity Basketball v. Baldwinsville
    7:15 pm WG-HS Upper Gym

Wednesday, December 11, 2019
  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball v. Jamesville-Dewitt (WHITE)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball @ Jamesville-Dewitt (RED)
    5:00 pm JD MS Main Gym

  • Girls Junior Varsity Basketball @ Liverpool
    5:00 pm LP LMS GYM

  • Boys Varsity Swimming/Diving v. Baldwinsville
    5:00 pm WG-HS Pool

  • Boys Junior Varsity Wrestling v. Baldwinsville
    6:00 pm WG-HS Lower Gym

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Liverpool
    6:30 pm LP LMS GYM

  • Boys Varsity Wrestling v. Baldwinsville
    7:00 pm WG-HS Lower Gym

Thursday, December 12, 2019
  • Boys Varsity Bowling @ Oswego
    3:30 pm Lighhouse Lanes Bowling Alley

  • Girls Varsity Bowling @ Oswego
    3:30 pm Lighhouse Lanes Bowling Alley

  • Boys (Camillus Middle) 7th/8th Basketball @ Jamesville-Dewitt (RED)
    4:30 pm JD MS Main Gym

  • Boys (WG Middle) 7th/8th Basketball v. Jamesville-Dewitt (WHITE)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Boys Modified 9 Basketball @ Fulton
    4:30 pm Bodley H S

  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball @ Fayetteville-Manlius (Eagle Hill)
    5:00 pm FM-Eagle Hill MS - Gym

  • Boys Junior Varsity Basketball @ Nottingham
    5:00 pm Nottingham High School (Gym)

  • Girls Modified 9 Volleyball @ Fayetteville-Manlius (Mod 9 Girls Volleyball)
    5:00 pm FM HS House 2 Gym

  • Girls Varsity Ice Hockey v. Oswego
    7:00 pm Skaneateles Community YMCA

  • Boys Varsity Ice Hockey @ Victor
    7:40 pm

Friday, December 13, 2019
  • Girls Junior Varsity Basketball v. Nottingham
    5:30 pm WG-HS Upper Gym

  • Girls Varsity Ice Hockey @ Franklin
    7:00 pm Anthony J Crisafulli Rink

  • Girls Varsity Basketball v. Nottingham
    7:15 pm WG-HS Upper Gym

  • Boys Varsity Basketball @ Nottingham
    8:00 pm Nottingham High School (Gym)

Saturday, December 14, 2019
  • Girls Varsity Ice Hockey @ Saranac Lake
    1:00 pm Anthony J Crisafulli Rink

  • Girls Varsity Winter Track v. TBD
    3:00 pm SRC Arena

  • Boys Varsity Winter Track v. TBD
    3:00 pm SRC Arena

Monday, December 16, 2019
  • Boys Varsity Bowling @ Central Square
    3:30 pm CS: Green Acres Bowling Alley

  • Girls Varsity Bowling @ Central Square
    3:30 pm CS: Green Acres Bowling Alley

  • Girls (Camillus Middle) 7th/8th Volleyball v. Cortland (Purple)
    4:30 pm WG-Camillus M S

  • Girls (WG Middle) 7th/8th Volleyball v. Cortland (White)
    4:30 pm WG-West Genesee M S

  • Boys Modified 9 Basketball @ Cicero-North Syracuse
    4:30 pm NSJHS Main Gym

  • Girls Modified 9 Volleyball @ Cicero-North Syracuse (CNS 8/9)
    4:30 pm Gillette Main Gym